Amino asit nedir ? Ne işe yarar ?

amino asit ne işe yarar

Amino asit nedir ?

Amino asit nedir ? sorusuna basit bir cevap vermek gerekirse , proteinler amino asitlerden oluşur yani  proteinlerin yapı taşları amino asitlerdir. Amino asitler vücut tarafından  daha hızlı emilir  ve diğer takviyeler örneğin proteinler  saf proteinlerden daha hızlı emilir ve kana karışır.Antrenman sonrası tüketildiğinde diğer takviyelere göre amino asitler daha hızlı bir şekilde onarmaya başlar ve gelişimi destekler.

Aldığınız proteinler , önce  parçalanarak amino asitlere dönüştürülür  daha  sonra kana karışır ve gerekli kas bölgelerine gönderilir.

Peki amino asitleri kim kullanmalı ? , gerçekten vücut geliştirmede hızlı  bir görüntü elde etmek isteyen herkes kullanabilir fakat   , alt yapınız yoksa daha önce  ağırlık kaldırmayıp ben  fitness yapacağım diyorsanız öncelik bu aktiviteyi bedeninize tanıtmak olmalı takviyeler  vs daha  ileri ve orta seviyeler yada  yarışmalara hazırlanan sporcular  için önerilir.Genel olarak ileri seviye sporcuların tercihidir amino asitler yarışmalara hazırlanan formunu korumak isteyen sporcuların tercihidir.Basit ve sade bir konudur amino asit , proteinlerin yapı taşlarıdır  ve kas gelişimini hızlandırmak için kullanılır.

Sporla Kalın !

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


four + thirteen =