Clean (Temiz)Bulk Nedir ?

Clean Bulk Nasıl Yapılır?

Clean Bulking nedir Clean Bulk hakkında  ne biliyoruz ? 

Öncelikle Bulking’in vücut geliştirmede ki yerini anlayalım Bulking , ileri ve orta seviyeli sporcular  için kas geliştirme yöntemi diyebiliriz.Bulk hacim kazanmak için uygulanan  diyet ve antrenmanın birleşmesidir.

Yoğun şekilde  ağır antrenman ve yoğun şekilde kalori tüketimi sayesinde hacim kazanmak en garanti seviyeye çıkar.

Peki Clean Bulking nedir ?

Adından  anlaşılacağı gibi temiz bulk demektir yani daha  temiz ve kaliteli bir beslenme programı ile hacim kazanma diyebiliriz.Beslenmenin önemli olduğu bu spor dalında  hem antrenman yoğunluğu hemde  diyetin kazandırdığı besinler  sayesinde  çok daha hızlı bir gelişme görülür.Kaliteli besinler  tüketmek zorunda  olduğumuz için gerçekten  maliyetli bir dönemdir. Clean bulk yaptığımız zaman  diğer  bulk dönemlerinin aksine çok daha fazla  kas  ve  çok daha az  yağ alırız yani bizi geliştiriyor ve  estetiğimizi bozmuyor.Muhteşem bir şey değil mi çok yoğun derece besleniyorsunuz ama  yağ oranınız çok düşük ve  bütün kaslarınız  ortada estetik durumunuz  çok iyi.  Bulk dönemini bitirdikten  sonra  definasyon dönemine yani yağ yakmaya ihtiyacınız kalmıyor.

Nelere  dikkat edilmeli ?

Clean Bulking  yapmaya başlamadan önce  almanız  gereken kalori miktarını hesaplamalısınız bunun için internette kalori ihtiyacınız hesaplayan  şeyleri bulabilirsiniz.

Çok kalori tükettiğimiz için çikolata  beyaz  ekmek fastfood yerine  yulaf , kırmızı et , pirinç lapası , bulgur , makarna ,patates  ve tahıllar gibi besinleri tüketmeliyiz.

Genel olarak amacımız çok kalori çok kas  ama  az  yağ ve estetik bir görünüm.

Bu döneme girmeden önce  vücut  ölçülerinin alınması motivasyon açısından çok önemli bir rol oynar ve sizin gelişiminizi somut hale getirir.

Sporla Kalın !

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


1 × 5 =