Evde Vücut Geliştirmek

evde vücut geliştirme

Evde  Vücut Geliştirmek

Bu konu hakkında  daha  önce  hiç bir yerde  bahsetmedik ve  biraz  da  gelen mesajlar  ve sorular  hakkında  bu konuda  yardımcı  olalım  dedik. Öncelikle  evde  vücut  geliştirmek  için azim şart. Evde  muhteşem bir gelişim için muhteşem bir  genetiğe  ihtiyacınız var  bunu  unutmayın. Evde  vücut  geliştirmenin ayrıntılarına  inelim.

Bildiğimiz  gibi  vücut geliştirmek  için ağırlıklara  ve  makinelere  ihtiyaç duyarız.Bu yüzden bir miktar  salon  ücreti ağır  gelebilir. Herkesin bu iş için parası olmayabilir fakat spor evrenseldir. Bu  imkanlar elde  olmayınca  kendi  vücut  ağırlığımız devreye  giriyor. En basit ve  en temel  kas  geliştirme  işini aslında  vücut ağırlığı ile  yaparız. Vücut  ağırlığı ile  yapılan antrenmanlar  kasların  parçalanmasına  sebep olur. Bu  sayede  evde  vücut  geliştirmek  daha  kolaylaşır.

Yukarıda  bahsettiğimiz  gibi  ağırlığa  ihtiyacımız  var. Bunun  için  ufak tefek bir kaç çift dumbell  yeterli olur. Dumbell  hareketleri Serbest  ağırlık sınıfına  girer ve  kas  gelişimini ciddi anlamda  etkilerler.Evde  vücut geliştirmek için bir kaç ekipman  şart. Bir kaç çift  dumbell , bir  adet  barfiks  çubuğu ve  vücut  ağırlığınız   evde  vücut  geliştirmek  için yeterli olacaktır.


Ve  yine  ne  kadar  istediğimiz  konusuna  geldik. Evde  ne  kadar gelişirim demeyin , evde  ne  kadar  gelişmek  istiyorum demeli ve  bütün imkanları  kendiniz  için yaratmalısınız. Hedeflerinizi belirleyin ve  odaklanın. Evde  spor  yapmak  aslında  daha  rahattır. Çünkü sıra  beklemezsiniz. Sıkılmadan  ve  istediğiniz  müziklerle  spor  yapabilirsiniz.

Sabır bu işin temeli !!

Evde  vücut geliştirmeyi planlıyorsanız  çok daha  sabırlı ve dikkatli olmanız da  fayda  var  çünkü vücut ağırlığı sizin en büyük silahınız  olacaktır. Yukarıda  söylediğimiz gibi kasları  parçalarsak direncimiz artar bu sayede  sağlıklı kalp ve  mutlu organlar elde  ederiz. Kas  gelişimi bu sayede daha  kaliteli ve  sağlıklı olur. Kas  geliştirmek  için yine  çok yemeli ve  yediklerimize  önem vermeliyiz. Evde  spor yapıyoruz  diye  bolca  fastfood  tüketmek  faydamıza  olmayacaktır.

Dumbell ile serbest  ağırlık hareketleri !!

Dumbell ile  serbest  ağırlık hareketleri sayesinde  temel kas  gelişimi için muhteşem  bir  adım atacaksınız. Serbest ağırlıklar  vücut da  temel kas  gelişimini destekleyen  hareketler sınıfına  girer. Bu hareketler  sayesinde  testosteron hormunu artar ve  kas  gelişimi artar. Örneğin Dumbell Bench Press  , Dumbell omuz  press   yada  dumbell squat sayesinde  bir  çok temel kas  grubunu çalıştırarak testosteron seviyesini artırıp gücünüzü ve  estetik görünümünüzü  daha  güzel  hedeflere  ulaştırabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


nine + 13 =