Geniş Omuzlar İçin

geniş omuzlar için

Geniş Omuzlar  İçin

Estetik anlamda  omuz  bir çok zaman  göze batar  ve  büyük ve  hacimli bir  görünüm için vazgeçilmezdir. Geniş omuzlar  için , öncelikle  genetik faktörü unutmamak  gerek. Omuzlarınızın  genişliği  antrenman  stiline  ve  yoğunluğuna  göre değişir fakat genetik yapınızı  unutmayın. Geniş omuzlara  sahip olabilmek  için , Omuz  bölgesini ufak bir başka  bölge  ile çalıştırmak  daha  faydalı olacaktır.

Örneğin omuz  günü yanında arka kol çalışılabilir  yada  ön kol çalışılabilir. Geniş omuzlar  için  genetik faktöründen  bahsettik. Vücudunuzu tanıdıktan  sonra  çok daha  büyük  işler  başarabilirsiniz. Hemen  pes etmeyin kendinizi deneyin. Vücudunuz  ona  yapılan  iyiliği karşılıksız  bırakmaz. Omuzlarınızı genişletmek  için bunların  yanında  inanç ve  paraya  ihtiyacınız  var. Vücudunuzu tanıyorsunuz şuan eksik ne  ?


Antrenman  , Geniş omuzlar için  yoğun antrenmanlara ihtiyacınız var. Sebebi omuz bölgesi büyük bir kas bölgesidir. Bu yüzden  daha  yoğun ve  verimli antrenmanlar  yapmalı kaslarınızı son damlasına kadar kullanmalısınız. Kaslarınızı ne kadar  yıpratırsanız  kaslarınız  o kadar  büyümeye  hızlı ve  hevesli olacaktır.

Geniş Omuzlar İçin Antrenman !!

Genel bir giriş yaptıksan  sonra  geniş omuzlara  ulaşmak  için işin %30 olan  antrenman  kısmına  geldik. Antrenman  kısmında  aslında  yapacak  tek şey var daha  ağır  kaldırmak  ve  kaslarınızı  daha  çok yıpratmak. Aslında  temel prensiplerden  birisi  fakat burada  esnekliğe  daha  dikkat etmelisiniz. Örneğin daha  belirgin omuz  başları  için lateral raise hareketini yaparken  , ağırlığı en aşağıdan almalı ve  kafa  hizanıza  kadar  dengeli ve  kontrollü kaldırmanız  sizin faydanıza  olacaktır.

Bir kaç  Önemli Hareketi sizlerle  paylaşalım ;

seated-barbell-press-vucutgelistirmetr

Seated Barbell Press ; Omuz  ve  çevresi için ,vazgeçilmez  bir harekettir. Bildiğimiz  gibi bileşik hareket olduğu için temel kas  yapıcı  özelliğe  sahiptir. Hareketi yaparken  yukarı kaldırışta  yükü omuzlarınızdan  atmamaya  dikkat edin. Yani hareketin en  üstünde  ağırlık eklemlerinize değil yine  omuzlarınıza  yüklensin.dumbell-lateral-raise-vucutgelistirmetr

Dumbell Lateral Raise :  Herkesin bildiği yan açış hareketi yan  omuz  ve  omuz  hacimini önemli oranda  etkiler  izole  hareket  olan bu hareket sayesinde  kaslarınız  şekillenirken  hacim kazanır.

barfiks-vucutgelistirmetr

Barfiks : Yine  Temel kas  yapıcı  özelliğe  sahip bir hareket olan  barfiks  hareketi karşımızda. Barfiks  de  bileşik harekettir bu sayede  hem  omuz  hemde  kanat ve  sırt  kaslarınızı   aynı anda  çalıştırabilirsiniz. Geniş omuzlar  için , omuzun  tüm bölümlerini çalıştran bu hareket sayesinde  hedeflerinize  daha  yakın olabilirsiniz.

Beslenme !!

Geniş omuzlar  için de  bol bol yemek  gerekir. Öncelikle  amaç gelişmek ve  büyümek  ise  yemek  şart.  Omuz  büyük kas  grubu olduğu için daha çok dikkat etmek  gerekiyor. Daha  belirgin omuzlar  için yağ yakımına  destek veren  besinler  tüketmek  şart. Yağ ve  tuz konusunda  olabildiğince  az  ve  tadında  yemeniz  daha  yararlı olacaktır. Bütün vücudunuz  için az  tuz  ve  şeker  daha  sağlıklı bir hayat sunar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


9 − 4 =