Göğüs Kasları(Pectoralis) Hakkında

göğüs kasları hakkında

Göğüs Kasları

Göğüs kasları diğer kas gruplarına göre  daha hızlı şekilde  hacimlenir ve estetik bir görüntü elde edilir.Göğüs iki gruba ayrılır alt ve  üst olmak üzere. Göğüs kasları büyük kas gruplarıdır göğüs kafesini saran güçlü proteinlerdir.

Göğüs antrenmanlarında  üç yada beş  hareket yeterli olacaktır.Büyük bir grup olduğu için yeni başlayanlar için ilk önce  pressler önemlidir , örneğin bench press ,ıncline bench press.Tabi gelişmiş göğüs kasları için kasları şekillendirmek önemlidir bunun için izole hareketler tercih edilmelidir pull over , cable crossover , dumbell fly. Her ikisin ide yapmak istiyorsak tabi bir sır var. Pressler arasına bir izole hareket sıkıştırmanız daha  iyi olacaktır.Asla iki pressi birlikte yapmayın bir press ardından izole bir hareket şeklinde  programlarınızı ayarlayın.Programlarımız ayarlandı  peki şimdi ne yapacağız öncelikle antrenman sırasında kaslarınız da ki gerilimi hissetmemiz gerek.Son setlerde partner sayesinde  ekstra   bir yada  iki tekrar daha yapmalıyız bench press ve diğer  hareketlerde daha yavaş ve kontrollü yapmalıyız savurup atarsanız kaslarınıza kazanç sağlayamazsınız.Egolarınızdan uzak durun partnerizin kaldırdığı ağırlıklara yada başkalarının kaldırdığı ağırlıkları düşünmeden hedefinize odaklanın.

Programlarınızı yine  dört ile altı hafta arası değiştirin ve kas ağrılarını gelişmeyi hızlandırmak için beslenmenize dikkat edin.

Sporla Kalın..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


two + eleven =