Hacimli Göğüsler İçin Öneriler

hacim göğüsler için öneriler

Hacimli Göğüsler İçin Öneriler

Konu belli hacim büyük göğüsler. Konuya başlamadan  önce  tabi ki kişisel bir konu olan genetiğiniz önemli eğer  genetiğiniz göğüs kaslarınız  hacimli ve estetikse   gelişiminiz daha  hızlı ve  motive edici olabilir fakat  göğüs genetiğiniz yoksa  yani doğal hali pek hacimli değil ve güçsüz ise  bu durumu geliştirmek hacim kazandırmak ve estetik bir görüntü sağlamak sizin elinizde  ne  kadar  çok disiplinli ve  kararlı olursanız başarmanız kesinleşir.

Konumuza  gelelim , Göğüs kasları orta  derece büyüklükle kas  gruplarıdır  yani sağlam bir gelişim ve hızlı gelişmek için haftanın 2 gününe göğüs ekleyebilirsiniz programınıza göre değişiklik yapabilirsiniz.

Peki Gelişim için hangi hareketler önerilir ;

Öncelikle  vazgeçilmez  olan  bench press hareketidir hareketin yapılışını yerde bulabilirsiniz.Hareketi ne ile olursa  olsun dumbell ve ya barbell hiç fark etmez.Bu hareketler sizin ana  kas grubunu geliştiren hareketlerdir.Daha sonra  üst göğüs odaklanmalısınız ki parçalı ve  büyük gözüksün.Üst göğüs hareket için incline bench press önerebiliriz. Daha sonra göğüslerinizin dış kısmını çalıştırmaya odaklanalım  bunlar  kasa  şekil verdiğimiz yani izole hareketlerdir. Dumbell fly  ve  kablo hareketleri örnek sayılabilir.Daha sonra göğüslerin sınırları olan bölümü  çalıştırmalısınız , iki göğüsü ayıran çizgiler  gerçekten  gelişmiş ve hacimli kaslarda  çok iyi ve estetik bir görünüm sağlar.  Bu bölüm için dips ve şınav daha sonra  fly hareketinin son kısmı  iki göğüsü birbirinden ayırır.Aşırı ağırlıklarla çalışmak bulk için önemli olabilir fakat gereğinden fazla ağırlıkla çalışmak  o kas grubuna  yakın diğer kas gruplarında  çalıştırır örneğin omuz  ve triceps gibi. Ego kaldırışlar  ve kendiniz sakatlayacak şeyler  yapmayın sabırlı ve kesin bir gelişmeyi hedefleyin. 8 – 10 tekrar 3 -4 set arası çalışmanız sizin gelişiminiz için faydalı olacaktır.

Sporla Kalın !! 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


seven + seventeen =