İri Bacaklar için

iri bacaklar için

İri Bacaklar için

İri Bacaklar  için , öncelikle  herkes  büyümek  için daha  çok bacak çalışması  gerektiğini biliyor mu ? Evet büyümek için bacak çalışmalıyız. Bunu  diğer yazılarımız da  açıklamıştık. Şimdi kısa  bir  özet  geçelim. İri bacaklar ve  iri bir vücuda  sahip olmak  için bacak çalışmamız  şart. Nedeni şöyle , bacak kasları  büyük kas gruplarıdır  bu yüzden  çalıştırdığımız da  yüksek  seviyelerde  hormonsal destek verir.  Bu hormonlar testosteron gibi kuvvet  güç ve  büyüme sağlayan iyi ve faydalı hormonlardır. Bu yüzden  daha  büyük ve  iri olmak için bacak çalışmak  şarttır.

Yukarı da ki açıklama kas  gelişimi için bacak antrenmanların önemi yazımızın kısa bir özetidir. Bu girişi yaptıktan sonra  bir kaç bir şeye  değinmek  yine  önemli. Öncelikle  Beslenme , Antrenman ve Motivasyon konularına  gelelim.Beslenme  konusunda  yine  düzenli ve  sağlıklı besinlere  özen gösteriyoruz. Antrenman için , iri bacaklar oturarak olmaz.Daha  iri bacaklar için  daha  çok hareket ve  çalışma gerektirir. Vücudunuzu  tanıyorsanız  bacaklarınızı da tanıyorsunuz  demektir. Ağır girmek  evet muhteşem bir duygu fakat  sakatlanmaya  dikkat edin.Antrenman  konusunda  bir şey daha  büyük bir bir kas grubu olduğu için en az  3 en  fazla  5 hareket ile antrenmanı sonlandırın.

Bacak kasları ile ufak bölgeleri çalıştırın, örneğin bacak günü karın yapabilirsiniz yada  biceps. Buna dikkat etin programlar  sizin gelişme  hızını belirler. Ufak bir bacak antrenmanına  gelecek olursak. Antrenmandan  önce Isınma  konusuna bakarsanız  çok daha  faydalı olur.


Daha  iri Bacaklar  için Antrenman !!

 

 

machine-hack-squat-vucutgelistirmetr.com

Machine Hack Squat : Antrenmana ısındıktan  sonra  kaslarınızı  leg press ve  squat  hareketine  hazırlamak  için  hem  iyi bir tercihdir hemde  pump etkisi yaratır.

leg-extensions-vucutgelistirmetr.com

Leg Extention : İzole  bir harekettir.Kasa  şekil vermek  için uygundur.

squat-vucutgelistirmetr.com

Squat :  Bildiğimiz gibi bileşik bir harekettir. Temel kas  gelişimi için gereklidir.

leg-curl-vucutgelistirmetr.com

Leg Curl : Yine  İzole bir harekettir. Arka  bacak kaslarını geliştirir ve  şekil verir.

Temel prensibe  uygun bir  program hazırladık şimdi yapacağımız  çok şey var. Antrenman sırasında  hareketleri doğru formlar da  yapmaya  dikkat edin. Gereğinden  ve  kaldıramadığınız  ağırlıklar eklemlerinize  zarar verir ve  yıpratır  bu yüzden  gerekiyorsa  az ağırlıklar ile uygulayın. Beslenme  Motivasyon ve  Antrenman  üçlüsü tarzınızı oluşturun. Vücudunuz  ne  istiyorsa  ona  o verin. Sabredin ve  Başarın. Sporla Kalın..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


five × four =