Kahve ve Vücut Geliştirme

kahve vücut geliştirme

Kahve !!

Genellikle  tüketiriz , zaten bize özel  bir  çeşidimiz  bile  var Türk kahvesi yoğun  ve  sert  kıvamı ile  bizi kendine sevdirir. Kavrulduktan  sonra  ve  pişirilirken ki kokuyu içinde ki kafeinden  alır. Bizim genel anlamda  kahveyi bol tüketmemizin sebebi kafeindir. Vücut geliştirme de beyini uyarıcı bir etki gösterdiği için uyku hallerinde,  zehirlenmelerde,  baş ağrıları ile diğer sinirsel ağrılarda faydalı olur. Kahve  yorulan  beyin hücrelerini dinlendirir yatıştırır. Vücuda  çeviklik ve  enerji sağlar.Beyindeki nöronların etkisinin artması da, adrenalinizin artmasıyla sonuçlanıyor göz bebekleri büyüyor, kalp daha hızlı atmaya başlıyor, kaslar kasılıyor. Damarların  daha  çok kan  taşıması  daha  hızlı kan dolaşımı demek  daha  çok kasa  etki edebilmek  anlamına  gelir unutmayın.Kahve’nin besin değerlerine  bakacak  olursak yağ yakmak  için bir silah , 100 gr  kahvede  40mg  kafein bulunur bu miktar küçümsenecek  bir miktar  değildir. Yağ yakımına  yardımcı bir besindir. Bildiğimiz  gibi  şekersiz sert  kahve tüketmek bizim için daha  faydalı olacaktır içinde  ki şeker  ne  kadar  az  olursa  o kadar  iyi  ve  gün içinde  ve  aylık bir düzen  ile  içmek  yağ yakımına  çok büyük destek olacaktır.  Siz biraz  düzenli olarak kullanırsanız   zaten  sizde  bir bağımlılığı yapacaktır korkmayın en sağlıklı bağımlılıklardan birisidir.

Sütlü Kahve Tüketin

Kahve  ve  Vücut geliştirme  ile ilgili bir mantık olduğunu anlattık şimdi dezavantajlarından  devam edeceğiz . İçinde  ki kafein sayesinde  vücudunuz da  kurumaya sebep olacaktır. Bunun  için yine bol bol su  tüketin  vitamin  ve  mineraller tüketimine ara  vermeyin. Kahve  vücut da  kalsiyum eksikliğine sebep olur  bu yüzden  kahvenizi sütlü tercih edin. Kalsiyum  sakatlanma  ve  eklemlerin sağlıklı olarak süreklilik göstermesi önemlidir bu yüzden  kahveyi bol tüketiyorsak da  ona  oranla  yine  kalsiyum içeren  besinler  tüketmemiz  gerekir.

Kafein  için Kahveden  Vazgeçmeyin !!

Bildiğimiz  gibi kola  ve  benzeri içeceklerde  de  kafein bulunuyor   fakat  bu gibi içeceklerde  ki  kafein ,  kahve  de  ki gibi doğal  hali ile gelmiyor ve sağlıklı olduğunu  düşünmüyorum  çünkü  kola  içinde  yükse  seviyede  şeker  var  buradan  aldığın kafeinin  vücudunuza  hiç bir  faydası  yok çünkü zaten  kafeinin  neredeyse   5-10 katı  şeker  aldınız. Bu durum  biraz  mantık gerektiriyor ve  tüketeceğiniz  besinlerin değerlerine  önem göstermekte  fayda  vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


twenty + eighteen =