Karın Kası Geliştirme

karın kası geliştirme

Karın Kası Geliştirme

Karın kası geliştirme, bu konu  üzerinde  bir kaç tane  daha temel ve  hareketleri içeren yazılarımız var. Biz istedik ki Bildiklerimiz üzerine  genel bir konu daha  yazalım. Karın kası geliştirmek,  biraz  genetik ister ve  diğer  yazılarımızı da  okumanızı şiddetle  tavsiye ederim.

Öncelikle  ufak bir kaç ön bilgi ile başlayalım.

Karın kasları hakkında  ne biliyoruz ?

Öncelikle  karın kasları deyince  aklıma  ilk gelen  şey ufak kas  grubu olmasıdır. Bu demek  oluyor  ki çok hareket yerine  daha  yavaş ve  kuvvetli hareketler  kullanmak  daha  önemli. İlk olarak karın kası  geliştirmek için bunun bilincine  varmalısınız. Bu  ufak kas  grubu üç gruba ayrılır. Alt üst ve yan  olmak üzere. Önemlilik konusundan  bakacak olursak duruşumuzu ve  önemli organlarımızı  korur. Duruşunuzu düzeltmek ve  kuvvetli olmak  için karın kaslarının  güçlü olması  büyük bir avantajdır. Nedeni ise karın kasları, çekirdek  bölgedir diyebiliriz. Dengenizi karın kaslarınızın kullanarak sağlarsınız ve ağırlık kaldırırken siz istemeseniz bile  karın  kasları  çoğu zaman aktif olarak çalışır.Ufak bir kas  grubu olması nedeniyle  haftadan  iki gün çalıştırabilirsiniz. Fakat overtraining olmasından da kaçınmak  şartıyla.  Karın kasları  hakkında konuşuyorsak genetik faktörüne değinmek zorundayız. Genetik yapınız  siz dünya ya  gelmeden  oluşur. Anne  karnında  güçlü ve estetik karın  kaslarına  sahip olup olmadığınız  bellidir. Ancak daha  estetik ve  belirgin karın  kasları için beslenme  önemlidir. Beslenme  karın antrenmanlarının  çok üstünde  bir noktada  yer alır. Karın kası geliştirmek için , bol bol su  salata ve  yağsız  şeyler  tüketmelisiniz. Yağ yakımına  destek olan besinleri de her zaman  eksik etmemeli ve  kardiyo yapmalısınız. Eğer hedefiniz belirgin karın kasları geliştirmek ise, öncelikle  karın kaslarınızı  hacimlendirmeli daha sonra  yağ yakımı ve  kardiyo antrenmanlarını hedeflemelisiniz. Karın kası geliştirme kolay değil fakat, zor da  değil. Bir plan bir yol çizmelisiniz ben  ne  kadar  karın kası geliştirme istiyorum? Karın kası geliştirme için ne  kadar  çabalıyorum?. Karın kaslarımı elde ettim artık karın kası geliştirme konusunda  tatmin oldum mu ? gibi basit sorular sormalı ve

Ayırdığımız  üç bölgeden  en estetik ve  göze  çarpan bölüm üst yani orta  iri olan karın kası bölgesidir. Bunun  tersine  zor  gelişen  bölge  ise  alt karın  bölgesidir. Antrenmanlarda  bileşik hareketleri tercih ederek daha  kuvvetli karın  kasları hedeflenir. Örneğin deadlift ve squat gibi bileşik ve  birden fazla  kas grubunu etkileyen  hareketler biz istemesek bile  vücudun  bir çok bölümünü çalıştırır.

Antrenman  Programı nasıl olmalı ?

Karın kası geliştirme hareket ve  programları hakkında  karın için konuşacak olursak, Karın kası için dört hareketi yazımızı  okumanız sizin açınızdan iyi ve basit bir kaç örnek olacaktır. Antrenman  konusunda  yukarıda  zaten  bahsettik ama  biraz  daha detaylara inebiliriz. İnatçı bir karın kasınız varsa. Yapacağınız bir şey var  oda  karın kası geliştirme. Beslenme  konusunda  titiz olursanız  karın  kaslarınızın  gelişmeme gibi bir şansı yoktur. Antrenman  sırasında  hareketleri daha  yavaş yaparak  daha etkili antrenman yapmış olursunuz. Programları  dört yada  beş hafta arası değiştirmeniz faydanıza  olacaktır.

Karın kası geliştirme, düşündüğünüz kadar  zor değil. Siz istedikten sonra  karın  kası  geliştirme ne  kadar zor olabilir ki ?  Motivasyon faktörü her  türlü kas  geliştirme için önemli çünkü karın  kasları bir anda  değil uzun  vadede  ortaya  çıkan  ve  emek isteyen bir bölgedir.Bir başka karın kası geliştirme yada makalede görüşmek  üzere. Yorum ve  sorularınızı  eksik etmeyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


twelve − 9 =