Karın Kası için 4 Hareket

karın kası için dört hareket

Karın Kası için

Öncelikle karın(abdominal) yazımızı okumanız önemle  rica  olur. Temel  prensipleri  diğer  konudan  öğrendikten  sonra  hareketlere  geçmeden  önce biraz  bahsetmek gerekir. Karın kası  için  öncelikle beslenme  önemli sebebi belirgin karın kaslarına  sahip olabilmek  için yediğimiz içtiğimiz her şeye  dikkat etmek zorundayız. Genellikle  belirgin kaslara  sahip olabilmek  için yağ yakımına destek veren  besinler  tüketmek  faydanıza  olacaktır.

Antrenman  açısından  bakacak olursak aşağıda belirteceğimiz  hareketler  yardımcı olacaktır. Tabi herkes  muhteşem karın kaslarına  sahip olamaz sebebi kas  genetiğinizdir. Genetik herkesin farklı bir parmak  izi gibi bir etkendir.Bu yüzden  karın dizilimi  karın genişliği farklılık gösterecektir.Bu yüzden spor yapmadan anlayamayız   hadi hareketlere geçelim.


Crunch !!

crunch-hareketi-vucutgelistirmetr.com

Crunch en temel karın kası hareketidir bizim dilimizde  mekik diyebiliriz.Mekik çekmek  bazı  insanlar  için zor  olabilir fakat zamanla çekebilecek ve  karnınızı  sıkıştıra bileceksiniz korkmayın hemen  yapmayı deneyin.

Leg Raise

leg-raise-vucutgelistirmetr.com

Leg raise  bildiğimiz üzere  alt  karın kaslarına pump etkisi yaratan  bir  harekettir. Genellikle  yağlı bölge  , göbek bu hareket sayesinde  eritilebilir.Estetik anlamda  alt  karın  çok göze  çarpar ve  insanlar  tarafından  beğenilir.

V Crunch

v-crunch-vucutgelistirmetr.com

V crunch  sıradan  mekik yani crunch hareketinin  bir level üstü sayılabilir. Ciddi  anlamda  kas  yapma  ve  geliştirme  konusunda  çok iyi bir harekettir. İlk olarak  üst  karına  etki eder  daha  sonrasında  bacaklarımız  harekete dahil olduğu için  hem  üst  hemde  alt karını birlikte  yıpratır  ve  yorar bu sayede  daha  çok karın  kasına  etki edilmiş olur.

Dumbell Side Bend

dumbell-side-bend-vucutgelistirmetr.com

Dumbell side  bend hareketi, yan  karın  kası yani adonis  içindir. Karını  daha estetik bir görünüme  sokmak  için  yan karın hareketleri kullanmalı ve  uygulamalıyız.

Bu hareketlere  ek  olarak.

Dikkat etmemiz  bir kaç etken var, bunlardan  birisi yukarıda da  bahsettiğimiz gibi  beslenme.Bir diğer etken  ise  antrenman  sırasında  yapacağınız  ufak tefek iyileştirmeler. Örneğin. Tekrar  sayılarınız  10 – 15 arası olsun.Karın  ufak bir kas  olduğu için programlarınız  içinde   bir kaç gün uygulayabilirsiniz.Bu sayede  gelişiminiz hızlanır.Sadece  karın odaklı olmayın çünkü karın kaslarımız  bizi  dik tutmak  için vardır  bu yüzden  bileşik hareketler  olan squat , deadlift gibi hareketleri de  uygulayın.Ağırlık kullanarak yoğunluğu artırabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


twelve + fifteen =