Kas Gelişim İçin 4 Altın Kural

kas gelişimi için dört altın kural

Kas Gelişimi İçin 4 Altın Kural

Vücut geliştirme  vücudu şekillendirme  ve estetik bir görünüm elde etmedir. Kaslar bildiğimiz gibi bu sporun temeli kas gelişimi için genetik yapınız , programlarınız , antrenmanlarınız , beslenmeniz  gibi bir çok etken var.

Kas gelişimi için en önemli etken  beslenmedir, bunu asla kafanızdan çıkarmayın. Yeteri kadar protein ve yeteri kadar  karbonhidrat tüketmeniz halinde  kesinlikle gelişecek ve güçleneceksiniz.

Antrenman konusuna gelirsek vücudunuz kaç tekrara tepki verdiğine dikkat edin genel olarak 10 – 12 tekrar vücut  güzel  tepkiler verir kasları yakar ve kas gelişimi sağlarız. Genetik faktörü bunun önüne  geçebilir bazı insanların vücudu 5 -8 tekrara cevap verirken  bazıları ise 10-12 tekrara cevap verir kaslar yıpranır ve  kas gelişimi buradan  sonra  başlar.

Antrenman sırasında etrafınızda ki insanların kaldırdığı ağırlıkları boş verin  çünkü hepimiz farklıyız. Arkadaşınız ağır kaldırıyor diye sizinde  ağır kaldırmanız gerekmez  fakat  kaldırabildiğiniz ve hedef aldığınız kas gruplarını çalıştırabilecek kadar ağır kaldırmalısınız. Eğer bu konuda  ısrar edip kaldırmaya çalışırsanız kendinizi ve eklemlerinizi yıpratırsınız ve bu durumda zaman  kaybı olur.Programları düzgün bir şekilde uygulamak kas gelişimi destekler sizin faydanızadır. Vücut bir döngüye girer daha önce  yapmadığı şeyleri yapmaya başlar ve kendini hızlı bir şekilde gelişime zorlar. Belirli bir zaman sonra bu programa alışır ve gelişim yavaşlar bu durumda yapılacak şey bellidir  programı yada  günleri değiştirmek mesela pazartesi göğüs önkol yapıyorsak  bu günü  başka bir gün ile değiştirmek faydalı olacaktır. Hareketleri değiştirmek yada çoğaltmak da bu duruma yardımcı olur.

Geldik önemli noktaya Sabır  yeni başlayanlar 1 ayda gelişip Mr Olympia olamadıkları için sporu bırakır kötülerler sebep ne sebep sadece bir ay spor yapıp gelişmemek elbette 1 ay da hele ki doğal yapıyorsanız öyle aşırı bir gelişme göremezsiniz genetik yapınız iyidir kaslarınız antrenmanlarınız da  güzel tepkiler  verir  sizi motive eder ama çoğu insan  sabretmeden çalışmanız gelişmeyi güçlü olamayı ister ama  böyle bir dünya şu an mevcut  değil.

Evet bunlar temel konular ama  bunlar gelişmenin ta kendisi o yüzden  unutmayın öncelikle sağlık daha sonra antrenman , beslenme ve sabır.

SPORLA KALIN !

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


nineteen + sixteen =