Kas Gelişimi İçin Bacak Antrenmanlarının Önemi

kas geliştirme içn bacakların önemi

 

Bacak Antrenmanlarının  Önemi

Herkesin kafasında  ki soru şudur  “Nasıl büyürüm ?” bu soruya karşılık cevabımız şu oluyor “En son ne zaman bacak antrenmanı yaptın ?”.Cevaplar genellikle  bir kaç ay önce , bir yıl önce ,gibi şeyler  oluyor.Peki Bacakları çalıştırmak neden  önemlidir ?

Bacaklar oldukça büyük bir kas grubudur bacaklarınızı çalıştırdığınız zaman , aynı anda başka vücut kısımlarını da çalıştırmış olursunuz. Mesela ,squat hareketi genel vücut gelişimi için harikadır esas olarak bacaklara odaklanır ama ağırlığı dengelemek için üst vücuttaki tüm diğer kasları kullanmanız gerekir ayrıca , squad yaptığınızda o kadar  büyük bir kas  grubu harekete geçer ki çok fazla testosteron ve diğer hormonlardan üretirsiniz.


Bu hormonlar bacaklara olduğu gibi diğer bölümlere de etki eder ve üst vücudunuzu çalıştırdığınızda bu hormonlar onların da büyümesine yardımcı olur.

Büyümek istiyorsanız bacaklarınızı çalıştırmanız gerek.Squad yapmalısınız , bacak uzatma yapmalasınız , iç ve dış bacak kaslarını çalıştırmanız gerek , baldırlarınızı da çalıştırmalısınız bütün bacağınızı  çalıştırmalısınız üst vücudunuz gibi kollarınızı özenerek çalıştırdığınız gibi. Bacaklarınızı sıkı çalıştırdığınızda  evet belki acı çekeceksiniz ama buna değecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


1 × 3 =