Kas Geliştirici Öneriler

kas geliştirici

Kas Geliştirme bir sanattır.  Kas geliştirici önerilere geçmeden  önce kas geliştirme prensibine dikkat etmek ve bilmek gerekir. Binlerce fibrilin birleşmesiyle bir kas hücresi olur. Bu fibriller ne kadar geniş olursa kas kütlesi de o kadar büyük ve güçlü olur. Kas geliştirici öneriler beslenme antrenman ve egzersiz açısından büyük önem taşır.

Kas Geliştirici Öneriler

Hızlı bir kas gelişimi için, orantılı beslenmeli ve programa uygun uyku düzeni, antrenman hazırlanmalıdır. Düzen ve disiplin olmazsa kas gelişimi görülmez ve iş sıkıcı bir hal almaya başlar. Vücut geliştirme emek ister. Hedeflerinizi doğru belirlemeli ve odaklanmalısınız. Sağlıklı Zayıflamak mı istiyorsunuz? antrenman programlarınıza kardiyo eklemelisiniz. Sağlıklı Kilo Almak mı? istiyorsunuz. Bulk dönemine girmelisiniz. Bu örnekler gibi ne istediğinizi ve ne yapmanız gerektiğini araştırmalısınız. Motive olmak ve içinizde ki tüm pozitif enerjiyi bu işe saklamalısınız. Hedeflerimiz ve motivasyonumuz yerinde ise size yardımcı olacak Kas geliştirici önerilere bakalım;

Deneme yanılma yönetimini kullanın

Vücut sizin, deneyin. Programları ve etkilerini gözlemleyin. Uyguladığınız programları kayıt altında tutun doğru ve yanlışlarınızı görün. Bedeninizi tanıyın deneme yanılma yöntemi bu konuda çok yardımcı olacaktır. Kas geliştirici yöntemleri araştırın. Basit şeylere ve kas geliştirici ilaçlara yönelmeyin. Bedeninizi koruyun sağlıklı yaşamı tercih edin.

Protein Tüketin

Kas kütlelerinin temel yapı taşı aminoasitlerdir. Protein içerikli besinler aminoasit barındırır. Bolca protein ağırlı beslenin. Bitkisel proteinler tüketin. Kırmızı et ve benzeri besinler tüketmeye çalışın. Fiyatları biraz çok olsa da mümkün olduğu kadar öğünlerde tüketmeye çalışın. Kas geliştirici sporcu gıdaları da tercih edilebilir. Bu gıdalar ilaç değildir ilaç sınıfına sokulması doğru olmaz.

Bileşik Hareketleri Tercih Edin

Kas geliştirici öneriler de antrenman açısından  en önemli nokta  bence  bu. Bileşik egzersizler, birden çok kas grubunun aynı anda  çalıştığı egzersizlerdir. Örneğin, Deadlift, Squat ya da şınav hareketi gibi. Bileşik egzersizler kas grupları arasında ki dengeyi düzenler. Bu sayede vücut ölçüleri arasında fark olmaz. Kas geliştirici egzersizler aslında bileşik egzersizlerdir. Tek dumbell ile çalışmak, çalıştırdığınız kolda büyüme sağlarken diğer kolda gözle görülür bir büyüme görülmez. Tek çalıştırmak yerine aynı anda daha  ağır egzersizleri tercih etmekte fayda vardır.


Antrenman Programlarını Değiştirin

Antrenman programlarını değiştirmek vücudu şaşırtacaktır. Vücut yürümenizi yada araba içinde olmanızı algılar ve kendini bulunduğu duruma göre ayarlar. Araç içinde fren yapıldığında vücudunuz öne doğru gider çünkü bedeniniz gitmeye odaklıdır. Ani bir durma söz konusu olduğunda kendini ayarlayamaz bu duruma eylemsizlik denir. Bu örnek gibi vücudunuz haftanın üç gününde yaptığınız egzersizlere alışır ve artık tepki vermez. Bu yüzden  4-6 hafta arasında programda ki günleri yada gün içinde çalıştırdığınız bölgeleri değiştirmekte fayda vardır. Bu sayede vücut şaşırır ve kendini geliştirmeye devam eder. Kas geliştirici bir program içinde beslenme programını da içerir.

Kompleks karbonhidrat Tüketin

Kompleks karbonhidrat, zor sindirilen ve size gün boyu enerji sağlayabilecek karbonhidrattır. Basit karbonhidrat ise çabuk sindirilen ve hızlı şekilde enerji verir. Örnek olarak, Tam buğday unlu ekmek, pirinç, bulgur, makarna meyve ve kuru meyveler verilebilir. Kas geliştirici öneriler şimdilik bu kadar sayılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


4 + fifteen =