Kası Parçalamak

kası parçalamak

Kası parçalamak aslında  basit  ama  bir çok insan  bu konuda  takılır kalır ve  tartışmaya açık bir konudur. Kaslarımızı iki dönemde  estetik bir hale  getirebiliriz birinci dönem  bulk dönemidir. Bulk dönemi hacim kazanma  kas  kütlesi elde  ettiğimiz ve  yoğun antrenmanlar  yaptığımız dönemdir. Kısa özeti bu kadar daha sonra  bulktan sonra  definasyon dönemi geliyor. Definasyon ise  yağ oranını düşürüp kas  kütlesinin daha belirgin  ve  estetik gözükmesini sağladığımız  dönemdir.

Kası Parçalamak !!

Kası parçalamak bulktan sonra  definasyon döneminde  gerçekleşir. Kas parçalamak yoğun antrenman  gerektirmez  zaten  yağ yakma  dönemi olduğu için bolca  cardio, interval antrenman gerektirir. Peki antrenman  stili nasıl olacak ?

Aslında  antrenman  için pek bir değişiklik yok yine  program aynı olabilir. Fakat  arada  ağırlık farkları  olacak artık yağ yakamaya başladığımız  için çok ciddi anlamda  bulk gibi bir beslenme  izleyemeyeceğimizden biraz  aç  kalacağız. Fakat  bu durum geçici olacak  çünkü vücudumuz  alışacak ve  mide  ufalacak.Korkmayın pek bir değişiklik yok , gün içinde  karbonhidratı azaltacağız  ve  daha  çok protein tüketimine, su  tüketimine, yarım yağlı yada  diyet süte  başlayacağız. Bildiğimiz gibi şeker  ve  tuz  az  mümkünse  SIFIR .

Vücut  yağlı olduğu için  ne  zaman yağ yakacağını iyi bilecek  ve  hedeflerimize  daha  çabuk ulaşacağız  vücudumuz  ne zaman  yağ yakar  konusuna göz atabilirsiniz.

Antrenman Sırasında  nelere dikkat edilmeli ?

Kas  parçalanırken  kas  bölgesi yağ yakacaktır ki kas  belirginleşsin beslenmenin  önemli olduğundan  bahsettik.Peki antrenman stili nasıl olacak nasıl bir sistem olmalı ?

Kaslarımızı parçalamak kaslarımızı sıkılaştırmak dedik bunun  için tercih ettiğimiz ağırlık sistemi çok tekrarlı ama  az  ağırlıklı  antrenmanlar dır. Nedeni kasa  daha  çok oksijen  ile bir sonraki bulk dönemi için daha  büyük  kas  elde etmek. Yeni geliştireceğimiz kaslara  yer  açmak diyebiliriz. Şöyle düşünün  kutunun içi doldu ve  sizin  daha  içine  dolduracak bir çok eşyanız var  ne  yaparsınız ?  tabi ki sıkıştırırsınız   ve  biraz  daha  çok eşya  sığdırabilirsiniz. Bu işlem da  tam anlamıyla bunu vücudumuza  kaslarımıza  uygulamak .

Beslenmeye  Dikkat Etmek Şart !!

Unutmayın yemeden büyütemediğimiz gibi  yemeden  sıkıştıramayız o yüzden  beslenmeye  dikkat etmek  gerekiyor.  Bu dönemde  ilk başlarda  aç kaldığınızı  düşünebilirsiniz fakat vücudunuzu  farklılığı sever  rutinden  hoşlanmaz  bende  isterim 40 cm  kol sabit kalsın ama olmuyor bu sene  40 ise  bu definasyon yani kas parçalama ile   seneye 42 hatta 43 olabilir bu sizin genetik yapınıza    kalmış. Fakat en  kötü genetiğe sahibi olsanız  bile  vücudunuz  bunu  size   bir şekilde  hediye  şeklinde  sunacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


five − 3 =