Kolanın Vücut Üzerinde ki Etkisi ?

kolanın vücut üzerinde etkisi

Kolanın Vücut Üzerinde ki Etkisi ?

Her zaman  tükettiğimiz her yerde bulunan  kolanın etkileri nelerdir sorusunu cevaplıyoruz.

Kola’nın İnsan Vücudunda  ki etkilerini organ organ inceleyelim ;

Beyin:

Kola Beynin  dopamin salgılamasını arttırıyor.Bu da kokain kullanmakla benzer etkilere yol açıyor.Aynı zamanda kola depseryona sebep oluyor ve uzun vadede beyin fonksiyonlarına zarar veriyor.Dişler:

Bilindiği gibi kola asitli bir içecektir işte bu asit dişeri çürütüyor bakterilere  güzel bir ortam sağlıyor ve ağız kokusuna sebep veriyor.

Kalp:

Kolanın içinde  bol miktarda bulunan  mısır şurubu sadece diyabete yol açmaz.Aynı zamanda kalp krizi riskini de yükseltiyor.

Akciğer:

Kola ve gazlı içecekelrde bulunan sodyum benzoat astıma sebep olan bir numaralı maddedir.Bu madde egzama oluşumunu da tetikler.

Mide:

Asit miktarı midenin kendi enzimlerini salgılamasını önlüyor.Bu durum gastrit , ülser ve mide delinmesine kadar ilerleyebiliyor.

Böbrek:

Kolanın içindeki bol miktarda fosforik asit bulunur bu asit böbrek taşı yapıyor ve börek yetmezliğine neden oluyor.

Karaciğer :

Kola tükettikten  20 dakika içinde vücutta olması gerekenden 7 kat fazla insülin hormonu salgılanıyor. Kolanın içindeki diğer maddeler insanın şeker komasına  girmesini engelliyor fakat diyabet kaçınılmaz bir duruma geliyor.

Bağırsaklar :

Mide ile aynı etkiyi oluşturuyor. Bağırsak iltihabı ve kolon kanseri riskini arttırıyor.

Üreme Organları :

Kutu ve plastik şişelerin içinde Bisefanol A maddes bulunuyor.Bu madde östrejon hormonlarını harekete geçiriyor.Erkeklerde sperm sayısını azaltırken kadınlarda meme kanseri riskini yükseltiyor.

Kemikler :

Kolada ki fosfat miktarı o kadar çok ki düzenli olarak kola tüketen birisinin ilerleyen yaşlarda kemik erimesine yakalanmaması adeta mucize olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


five − three =