Lor Peyniri

Lor peyniri Yararları
Lor peyniri

Lor Peyniri

Lor peynirini tanımlayacak olursak ;  Peynir altı suyunun pıhtılaşmasıyla oluşan  süt ürünüdür. Bir çok çeşidi ve yöreden yöreye değişten  lezzet farkları vardır. Lor peyniri sağlıklı ve protein , kalsiyum ve karbonhidrat kaynağıdır. Bizler bu peyniri genellikle milkshakeler de ve kahvaltıda  kullanırız. Bu kullanım  doğrudur. Lorun besin değerleri  kaliteli ve  yüksektir.

Peynir olması sayesinde  kalsiyum, protein , sodyum ve potasyum oranları   mineraller bakımından yüksek değerler  barındırır. Genellikle gün içinde  sabah kahvaltılarda  tüketmek  gün içinde  daha  çok enerji ve  sağlıklı sindirilmesi için yararlıdır. Lor peynirin 100 gramın da  10-12 gr protein , 5-7 gr karbonhidrat ve yüksek seviyede potasyum ve sodyum bulunur.

Bildiğimiz gibi lorun yapılış şekli protein tozlarına  çok benzer, peynir altı suyundan  yapılıyor  bu da  demek  oluyor ki protein değeri kaliteli ve  yüksek. Gün içinde  ara öğünlerde  kahvaltılarda tüketilebilir. Bunların yanında  özel  karışımlarda  milkshake  ve benzeri şekilde  tatlandırıcılarla örneğin biraz  bal muz  yada  beğendiğiniz farklı meyveler  ile tüketebilirsiniz. Aslında  önemli olan peyniri tüketmek. Nasıl tükettiğimizin   bir önemi yok aslında. Lezzeti nasıl seviyorsanız en  makbulü  odur  sizin için fakat tuzsuz  ve  yağsız  olması  vücudunuz için daha  faydalıdır. Yağ , tuz , şeker  bildiğimiz gibi kas  gelişimini yavaşlatır yada  durdurur. Lor peyniri, hem  ucuz  ve  kaliteli proteinler sınıfındadır. Hem  cebiniz hemde vücudunuz  için sağlık ve  kalite  içerir.


Sadece protein tüketerek gelişme  sağlanmayacağını biliyoruz ama  büyümek  için gerekenler içinde  yer alır. Lor peyniri içinde  protein  var evet ama  yanında  kompleks karbonhidratlar tüketmek  daha  faydalı olacaktır. Bunlar  tam buğday unlu ekmek , yada  ara öğün lorun yanında  bir elma  yada  başka  doğal  karbonhidrat içeren  bir besin olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


two + 3 =