Metabolizma Hızlandırmak ve Yağ Yakımı

metabolizma ve yağ yakımı

Metabolizma Hızlandırmak

Metabolizma hızı insanın bütün fiziksel durumunu etkiler.Peki metabolizma hızlandırmak bize  ne yarar sağlar , metabolizmanızın hızlı olması demek daha  hızlı sindirim sistemi demektir daha hızlı  eriyen yağlar demektir daha hızlı çalışan bir vücut  demektir.

Peki Hızlandırmak ve yağ yakımına yardımcı olmak için yöntemlerimiz neler?

Belirli yöntemlerin başında  antrenman  gelir fakat  aynı zamanda  tükettiğiniz besinlerde  çok yüksek seviyede  etkiler.


  • Kahvaltıyı düzenli olarak bilinçli ve dengeli yapın.Bu öğün sizi neredeyse  bütün gün ayakta tutabilir.Kahvaltıda  yulaf ezmesi ,diyet peynir ,süt ,yoğurt gibi besinler  tüketmeniz yararlı olacaktır

 

  • Daha sık yemek yiyin ,ortalama 3 ila 4 saat arası yemek yemeyi  bütün hayatınıza  yerleştirmeyi çalışın bu sizin kan şekerinizi dengeler.Kan şekeri düşük olduğu zaman aşırı derece çok yemek yersiniz eğer dengeli olursa  iştahınızı kontrol eder daha hızlı bir metabolizmaya sahip olursunuz.

 

  • Öğünlerde protein tüketin , tükettiğiniz proteinler vücut tarafından  sentezlenirken daha çok enerjiye ihtiyaç duyar bu yüzden  yağ yakımına  yardımcı olur  burada  sizi tok tutar.

 

  • En büyük düşmanlarımız atıştırmalıklardan uzak durun , karnınız acıktığında   tükettiğiniz  meyve suyu çikolata vs besinler  sizi bir kaç dakikalık enerji verir daha  sonra  aynı hızla açlık hissi verir.Bu yüzden  uzak durmalı ve tüketmemeyi tercih etmelisiniz.

 

  • Vücudunuzun ihtiyacı kadar  tüketin , düzenli şekilde vücudunuzun alması gereken enerjiyi hesaplayın ona göre  tüketin daha doğal ve  vitamin  , mineral ağırlıklı tüketin.

Sporla Kalın !

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


11 + seventeen =