Ben Kimim?

mustafa uluğ kimdir
Mustafa Uluğ

 

Mustafa Uluğ Kimdir?

Mustafa Uluğ, Tokat  şehrinde 1997 Şubat ayında dünyaya gelmiştir. Liseyi İstanbul Ümraniye’de okumuş sonrasında  2016 yılında Sakarya Üniversitesi Karasu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı bölümünü kazanmıştır. Sakarya’da hala eğitimine devam etmektedir.  On üç yaşında  geçirdiği  iki ameliyat yüzünden öz güvenini yitirmesi üzerine spora hayatını bağlayan bir genç olarak hayatını sürdürmüştür. On altı yaşına geldiğinde durum tersine dönmeye başlamış ve bu yıkımdan  kurtulmuştur.

2015 yılında Vücut Geliştirme TR adında bir Facebook Sayfası ile projeye başlamış ve halen devam ettirmektedir.  Bu günlerde bu sosyal hesaplar çoğalmıştır projenin farklı sosyal hesapları mevcuttur.

Yazarın düşünceleri

Öncelikle nasıl başladığımı anlatmam gerek sanıyorum,  spora 13 yaşında şınav çekerek başladığımı söylemem gerek bu spora başlamamın tek sebebi zayıf olmamdı.  Benim  aklımda çok ufakken güçlü olmak vardı. Sanırım başardığımı insanlardan duymaya başlayınca anladım. Bütün hikaye bundan ibaret değil elbette,  Lise son sınıfta ödev gereği bu siteyi düşündüm planladım ve 2015 yılında webde ilk adım attım. Sadece bir ödev olması gerekiyordu.

Daha sonra okumaya yazmaya başladım. Araştırdım Öğrendim, sordum cevapladım geliştirdim vücudumu geliştirdiğim gibi. Aslında beni motive eden kaybettiklerim ve kazanamadıklarımdı. 2016 Eylül ayında Sakarya’da üniversite okumaya başladım ama  gittiğimde kendimi bir anda boşluk içinde hissettim. “Neden bilgimi paylaşmıyorum?” diye düşündüm. Bu düşüncemin üzerine her gün makale yazmaya daha  çok çalışmaya başladım. Gün içinde spor yapıp makale yazıyordum oradan da okula gidip bilgime bilgi katıyor zamanı çok verimli kullanıyordum.

Bu gün ise Türkiye insanlara yardım ediyor sorularına yanıt ve karmaşık konuları yazarak açıklamaya çalışıyorum. Sosyal medyada insanlara kısa bilgiler halinde bilgi verirken burada ise daha detaylı ve kar amacı gütmeden çalışmaya devam ediyorum.