Sağlıklı Zayıflama

sağlıklı zayıflama

Bu makalemizde Sağlıklı zayıflama  ve bir kaç önemli konudan bahsedeceğiz. Öncelikle ilk soru zayıflama nedir?  ardından sağlıklı zayıflama adımları nasıl atılır bunu inceleyeceğiz. Fazla uzatmadan  konumuza giriş yapalım.

Zayıflama Nedir? Nasıl Zayıflanır?

Genel tabiri, istenmeyen kiloların vücuttan atılması ve daha güzel bir görünüm ve daha sağlıklı bir vücut elde etmek şeklinde tanımlayabiliriz. Aslında  sağlıklı zayıflama belirli diyetler ile ve basit şekilde az tüketerek sağlanabilir. Bu tabii ki diyetleri hedeflerimize göre uygulamaktır. Tam olarak ne istediğimizi bilmemiz gerek.


Sağlıklı zayıflama için öncelikle ufak çaplı hedefler belirlenmelidir. Ufak parçalar her zaman bir bütününün parçasıdır unutmayın. Hızlı zayıflama sağlıklı değildir. Vücudumuz şaşırmayı sever fakat ciddi anlamda bu olaylar bedene psikolojik yada benzeri bir zarar verebilir. Bu yüzden mümkün olduğu kadar yavaş ve sabırlı olmalısınız. Sağlıklı beslenerek,  sağlıklı zayıflama yolunda sağlam adımlar atabilirsiniz bu en büyük gerçektir.

Gün içinde yedikleriniz size fayda sağlıyor mu? fazlasını vücudunuz her zaman depolar. Bedenimiz bir savaş içindedir ve her zaman kendini uzun vadede korumayı hedefler. Beynimiz biz istemesek de fazla karbonhidratı da proteini de işler. Midemizden  geçerken karbonhidrat mı protein mi diye ayrıştırır ve ihtiyacına  göre  yönlendirir yada aynı anda kullanır. Yediklerinizi seçin size bir faydası olmayan bir şeyi tüketmeyin. Sağlıklı zayıflama , için seçimler yapmak zorundasınız. Hiç kimse obezitenin pençesine düşmek  istemez.

Sağlıklı zayıflama rehberi

Burada daha  açık şekilde ve anlaşır biçimde maddeler halinde bir yol haritası çizmeyi planlıyoruz, maddeler şöyle sıralanabilir;

Bunların yanı sıra kendinize inanın. Motive olmak için elinizden  geleni yapın. Aklınıza ne  geliyorsa yazın ileride çok değişip başarılı olduğunuzu göreceksiniz. Sağlıklı zayıflama, ufak parçaların bir araya gelmesiyle mümkündür. Sağlık süreklilik isteyeceğinden hedefe ulaştıktan sonra  zayıflama disiplinini bozmayın eskisi kadar sıkı çalışmayın ama  kendizi de salmayın. Başarının tadını çıkarın ve sporla kalın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


5 + fifteen =