Tavuk Göğüsü ve Vücut Geliştirme

tavuk göğüsü

Tavuk ve  Vücut Geliştirme İlişkisi

Tavuk ,bildiğimiz gibi   protein açısından  çok zengin ve  kırmızı ete  nazaran düşük maliyetli bir besin üründür. Her yerde duyuyoruz. Tavuk göğüsü, sürekli tüketiyoruz  ve  en  efsane bölgesi olan tavuğun göğsü çok faydalıdır. İlk akla gelen maliyet oluyor tüketme  için. Tavuk , sadece  göğüsten  ibaret değil fakat, yağsız ve en  çok protein dolu bölgesi göğüsüdür.

Tavuk göğüsü , maliyet ve  diğer protein dolu besinlere  göre  daha yağsız ve  faydalı olduğunu söyledik. Tavuğun bir çok yeri diğer protein içeren besinlere  göre  daha  kalitelidir. Örneğin tahıl yerine  tercih edilebilir.

Tavuğun Besin değerleri nelerdir ?

Tavuğun besin değerleri , oldukça iyi durumda fakat kırmızı et kadar  iyi değil. Mümkün  oldukça şu günlerde  kırmızı et yiyemiyoruz ama  tavukta vazgeçilmezdir hani. 100 gram  tavuk etinde,  14 gram yağ , 82 mg sodyum , 223 mg potasyum  22 gram protein bulunur. Bunların yanında A ,D ve  B12 vitaminleri bolca  barındırır.

Buzdolabımızdan  daha  bitmeden  yenisi aldığımız ve  diyet programlarının  efsanesi, Tavuk göğüsüne  bakalım şimdi de,


Tavuk Göğsünün Besin değerleri neler ?

Bunu bir görselle açıklamak  daha açık olacaktır diye düşünüyorum. Aslında  tavuğun en  yağsız  ve  protein miktarının  bolca olduğu yer  tavuk göğüsüdür. Biz protein avcıları olduğumuz için  yağlı ve derileri tüketmekten  kaçınıyoruz. O yüzden  çok tüketilmesinin  sebebi budur diyebiliriz.

Tavuk Göğsü besin değerleri

 

Besin değerleri de görüldüğü gibi maliyeti de uygun  o yüzden  tüketmek  çok faydalı olur. Antrenman  sonrasında tavuk göğüsü size çok büyük kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır. Tabi karbonhidrat ve diyete  uygun  tüketmek gerek. Takviyelere  nazaran çok daha  sağlıklıdır. Sindirilmesi kolaydır. En önemlisi kaliteli besindir. Beslenme  programlarınızda yeteri kadar  yer verirseniz vücudunuz bunu karşılıksız  bırakmayacaktır.

 Tavuk göğüsü Nasıl Tüketilmeli ?

Tavuk,  kendi yağı dışında  yağ ve  çok sos olmadığı sürece her türlü tüketilebilir. Hızlı ve çok tüketilen bol tuzlu yağlı ve soslu, burger  ve  tavuk parçaları  pek sağlıklı değildir.  Genellikle, barbekü  fırında ve  haşlaması tercih edilir.  Daha  doğrusu ben  en  çok bu üç şekilde  tüketiyorum . Tavuk alternatifi dışında hindi eti ve  balık ürünleri de  tüketebilirsiniz.

 

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


19 + 3 =