Uzun Bicepsler İçin

uzun biceps

Bicepsler

Öncelikle biceps ufak kas gruplarıdır. Bicepsler herkesin bildiği gibi kol kaslarıdır. Bicepsler genellikle çok göze  batan  ve her erkekte aranan  kas grubudur. Kol kasları gerçekten  göze batan kısımdır. Örneğin kollar  kaç cm cümlesi hep duyulan bir cümledir. En profesyonelinden  amatörüne  kadar  kullanırız. Çünkü  uzun bicepsler  birazda  ego yaratır. Şöyle ki aslında  spor  yapıyorsak zaten  biz değil insanlar  konuşur.

Uzun Bicepsler

Uzun biceps kaslarına  ulaşmak için bilmemiz  gereken  bir kaç bir şey var. Öncelikle kasları uzatamaz  yada  kısaltamazsınız. Üzülerek söylemek  gerekiyor ki bu böyle. Bicepsler  uzamaz yada  diğer  kaslar. Kol kaslarınızı daha  uzun  göstermek  için öncelikle sağlıklı kol kaslarına  ihtiyacınız var. Biceps kasları  tricepslere  göre  daha  ufak kaslardır. Bu yüzden daha  büyük kollar  için  daha  çok triceps  çalıştırmak doğru olur.

Kol kaslarımızı uzatmak  için daha  hacim sağlayan hareketler  ve  daha  çok esneme hareketleri yapmalıyız. Çünkü esnek kaslar daha  uzun  gözükür. Hem kaslarda  ki ağrılar azalır. Biceps Antrenmanlarından izole hareketleri eksik etmeyin. İzole hareketler kaslara  esneklik ve  şekil verir.


Genetik Faktörünü unutma !

Genetik yine  her zaman  karşımıza  çıkıyor. Sen  istediğin kadar  kol çalışsan bile kol kasların  iri ve  esnek değilse  yapacak hiç bir şey yok. Ama antrenmanları abartmazsak tabi ki gelişim elde  ederiz. Örneğin Haftanın her günü biceps çalıştırmak kasları irileştirmez  ufaltır.

Antrenman  konusunda  biraz  dikkat etmek gerekir. Az önce  bahsettiğimiz örnek gibi ve  dinlenme  her zaman  önemli çünkü kaslar  dinlenirken gelişir.

Daha uzun görünümlü  büyük kaslar için neler  yapmalı ?

Uzun Bicepsler
Uzun Bicepsler İçin

Daha  iyi diyet programı , daha iyi dinlenme ve  antrenman diyebiliriz. Bunların  yanında  psikolojik pozitiflik gerekli. Bu sporu yapıyorsanız  motivasyonun önemli olduğunu  bilmelisiniz. Kendinizi motive edici şeyler bulmalı yada  üretmelisiniz. Daha  büyük ve  uzun  görünümlü biceps yada  kaslar  için daha  yağsız beslenme  gereklidir. Yağlar  kasların  gelişimini ve görüntüsünü engeller. Bu yüzden  sağlıklı yağlar  tercih edilmelidir. Gün içinde  en az  7 -8 saat uyku şarrtır. Dediğimiz gibi uyurken  gelişiriz. Çünkü hormonsal tepkimeler  uyku sırasında  gelişir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


16 + eleven =